úterý, čtvrtek 18 - 22 / neděle 16 - 22 

PRAKTICKÉ:

🔴  Jsme spolkový prostor a nekomerční provoz, fungující na principu DIY a dobrovolnictví.

⚪ Přijímáme pouze hotovost.

🔴 Budova úlu je v těsné blízkosti autobusové a tramvajové zastávky Sídliště Ďáblice. Nejbližší stanice metra je Ládví, odkud k nám jezdí bus i tram, ale můžete jít i příjemnou procházkou skrz sídliště Ďáblice, nejhezčího sídliště v republice. Cesta pěšky trvá do 10 minut.

V objektu není funkční topení. V chladnějším počasí topíme elektrickými panely a plynovými hřiby a fukary. Na baru jsou k dispozici deky na zahřátí.

🔴 Jsme kids friendly, dogs friendly, věříme v diverzitu a pestrou komunitu a v toleranci. Chceme, abyste se u nás cítili vítaní a v pohodě. O tolerantní a vstřícný přístup prosíme i naše návštěvníky.

⚪ Budova úlu pochází ze 70.let, takže nedisponuje bezbariérovými prvky, ale i lidé na vozíku se v úlu mohou pohybovat téměř v celé budově. Dveře do Výdejny mají asi 7 cm schůdek. Toaleta na pánských záchodech je poměrně prostorná, a dle zpětné vazby našich kamarádů je pro lidi se sníženou pohyblivostí použitelná.

HISTORIE: 

Původně kolektiv, dnes už spolek úl, z.s. spravuje dlouho nevyužívanou budovu bývalého spotřebního družstva Včela. Objekt si od majitele pronajal spolek Alternativa II, fungující jako inkubátor volnočasových a komunitních center. 

Do objektu jsme přišli na podzim roku 2020, po tom, co jsme kvůli plánované výstavbě museli opustit náš předchozí projekt Hól, také zastřešený spolkem Alternativa II.

V dubnu 2021 jsme ještě v rámci covidových restrikcí otevřeli výdejní okénko úl | Výdejna. Výdejní okénko se postupem času stalo plnohodnotným spolkovým barem / bistrem / společenským prostorem. 

Spolu s dalšími kolektivy i zapálenými jednotlivci jsme větší část prostor na vlastní náklady a vlastními silami opravili a zprovoznili a tak u nás kromě spolkového baru & bistra Výdejna najdete multifunkční divadelní sál, spolkovou bezobalovou prodejnu ObŽiva, hudební HUB a rezidenstké prostory: Ateliéry, zkušebny a kanceláře.

Nabízíme nejen našim sousedům prostory pro workshopy, dílny, pohybové i umělecké aktivity. 

Od června 2023 je úl samostatným spolkem.

V červnu 2023 jsme založili spolek úl, z.s. a pronájem budovy převzali od spolku Alternativa II, z.s..

Udržet si pronájem objektu a zachovat tak fungování úlu nás stálo nemalé úsilí. Máme za sebou mnoho hodin jednání a mnoho nových zkušeností. Děkujeme všem, kdo jste nám drželi palce.

Stále jsme především DIY dobrovolnickou komunitou. Správě objektu, organizování programu a vymýšlení akcí věnujeme svůj volný čas vedle svých vlastních zaměstnání. 

Fungujeme jako nezávislý a nikým nedotovaný prostor pro volnočasové aktivity. Hlavní činností našeho spolku je pořádání kulturních a společenských akcí.